ALFA IN - výroba, prodej, servis svařovací a řezací techniky

AXE 201 MIG LCD a PERUN 200 MIG SYN PFC

Natočili jsme pro Vás nové video o našich příbuzných svářečkách. Přestože každá vypadá jinak mají stejné ovládání. AXE 201 MIG LCD a PERUN 200 MIG SYN PFC jsou stroje se shodným softwarem určené do různých oblastí. AXE 201 je vhodná především do dílny, díky svým kolečkům a možnosti upevnění lahve. Perun je zase lehce přenosný na montáže.

Mají ještě několik dalších drobných rozdílů, které jsou vidět v našem videu na YouTube. Pro srovnání jsme s dovolením použili logo MDA RIDE, jejichž nejdůležitějším cílem je podporovat lidi se svalovou dystrofií. Pokud budete moci udělejte si čas 11.06.2022 na již 14. ročník v Praze.

Mistrovství ČR na dlouhé ploché dráze

Gratulujeme Martinu Málkovi k vítězství na mezinárodním mistrovství ČR v dlouhé ploché dráze. Jezdec AK Březolupy Martin Málek vyhrál na jediném kilometrovém oválu v Mariánských Lázních.

Tady je odkaz na záznam z pořadu Svět motorů v iVysílání ČT. Zde se v 38:28 začíná mluvit o dlouhé ploché dráze.

Martin Málek

Tradiční výstava ve Francii Paříž 17.05.2022-20.05.2022

Tradiční výstava GLOBAL INDUSTRIE 2022 se uskuteční v Paříži ve dnech 17. – 20. května 2022 a my se tam chystáme vystavovat.

Should you have a trip to spring Paris, we would like to personally present you our welding equipment at our stand 5R72 ALFA IN – CZECHTRADE.

Perun 200 AC/DC PULSE

Stroje PERUN AC/DC PULSE jsou určeny pro specializované svářecí provozy se širokou škálou svařovacích prací. Výbavou jsou určené především pro svařování metodou TIG. Samozřejmostí je množství neocenitelných funkcí umožňujících efektivní využití.

Jaké jsou přednosti tohoto invertoru kromě standardních funkcí pro svařování hliníku?

Perun 200 MIG SYN PFC

Dostali jsme jako dárek zmenšeninu našeho nejoblíbenějšího stroje Perun 200 MIG SYN PFC.

Děkujeme a blahopřejeme k dobře odvedené práci. Videa s návody k našim svářečkám i s popisem funkčností najdete nejen na našem YouTube kanále www.youtube.com\alfainas nebo přímo u stroje Perun 200 MIG SYN PFC na našich stránkách www.alfain.eu. Zde je konkrétní video s časovými odkazy a kapitolami s vysvětlením jednotlivých metod a jejich nastavení na našem Youtube.

Perun 40 Plasma PFC

Natočili jsme pro Vás video na oblíbenou plasmu Perun 40 Plasma PFC. Jedná se o krátký video přehled nastavení a základních možností stroje. Plasma je určena pro řezání různých materiálů. Například uhlíkatá ocel max. 15mm, nerezový materiál 12 mm a hliníkový plech 10 mm. Plasma umí automaticky vypínat ventilátor pokud se nepoužívá. V případě použití kružítka lze rychle a přesně řezat různé tvary.

PERUN 40 PLASMA PFC v akci

PERUN 160 E a 220 E

Představujeme nové svářečky v režimu MMA. Jde o naše rozměrem malé ale výkonem velké svářečky z řady Perun.

Svařovací invertor pro svařování metodou MMA a TIG
Jaké jsou přednosti tohoto invertoru?

Svařovací proud až 220 A.
Vysoký zatěžovatel (na 100 % 90 A při jištění 16 A @ nebo 110 A při jištění 25 A @).
Řízení ventilátoru, pokud není třeba, úplně se vypne.
Unikátní popruhy na uchycení kabelů, přepravu hořáku, atp.
Konektor pro připojení dálkového ovládání svařovacího proudu.
Možnost vrátit se do továrního nastavení – reset.
Dokonale kryté ovládací prvky.
Sklopné madlo, které nepřekáží
Nastavitelný HOT START – můžete si tím regulovat rozstřik a zabránit propalování materiálu při zapálení oblouku.
Nastavitelný ARC FORCE – můžete si tím regulovat stabilitu oblouku, vnesené teplo a rozstřik.
Moderní konstrukce zdroje, z které plyne nízká hmotnost.
9 programů na uložení Vašich vychytaných parametrů.
VRD mód snadno zapínatelný z ovládacího panelu. VRD je zařízení pro snížení napětí, které sníží riziko nepříjemného ovlivnění svářeče svařovacím napětím v určitých podmínkách.
Funkce ANTI STICK, která zabrání přilepení a žhavení elektrody ke svařenci.
Veliké rychlospojky 35-50 mm2, které se jen tak nevypálí.

Prezentace Perun 160 E a Perun 220 E

ALFA IN a.s. LÍDREM kraje Vysočina

Naše společnost získala 1. místo v prestižním ocenění ,,ČESKÝ LÍDR 2020″ v kraji Vysočina. 

Stali jsme se vítězi soutěže ČESKÝ LÍDR 2020 pro kraj Vysočina. Zde je odkaz na video z vyhlašování, které se bohužel muselo z důvodu coronavirové epidemie konat pouze online bez přímé účasti a setkání se jednotlivých lídrů.

Jsme rádi, že jsme u projektu BUDUJEME HRDÉ ČESKO

Výsledek českých lídrů rok 2020 v kraji Vysočina

Pravda o zatěžovatelích uváděných v technických parametrech

Zatěžovatele u jednofázových svářeček, praktický příklad výkonu, přetížení a jištění u Perun 160/220 E Tímto videem Vám chceme přiblížit problematiku uvádění technických parametrů. Provedli jsme praktickou ukázku vlivu jištění na zatěžovatele uváděné v parametrech svářeček. Zkoušeli jsme svařovat elektrodou průměr 4 na 158 A se svářečkou Perun 220 jištěnou 16A jističem a 25A jističem. Výsledek je ve videu. V případě jednofázových invertoru je jistič nejvíce omezujícím faktorem výkonu. Běžné jednofázové svářečky (invertory) nemohou mít v režimu obalené elektrody pod jističem 16 A zatěžovatel na 100% vyšší než 90 A. Pokud jsou uváděny vyšší parametry, jedná se velmi pravděpodobně o podvod. (Běžnými svářečkami s napájením 230 V rozumíme invertory s výkonovým faktorem (PF) max. 0,7 a účinností do 85%).