ALFA IN - výroba, prodej, servis svařovací a řezací techniky

Elektrochemické čištění NITTY-GRITTY

Čištění, pasivace a leštění svarů

Stroje Clinox REC, SURFACE, SURFACE Plus, POWER, PRO a ECO

umožňují  okamžité, ekologické a efektivní ošetření svarů z nerez oceli, které jsou provedeny metodami TIG, pulzní MIG/MAG, laser, orbitální, odporové a plazmou.

Systém Clinox, prostřednictvím okamžité elektrochemické reakce, zajišťuje čištění, pasivaci a leštění každého svaru z nerezové oceli a to bez ohledu na úpravu. Samotný proces je velmi rychlý a to aniž by ovlivnil okolní materiál a zcela bezpečný pro provozovatele.

Ošetření povrchu

Nerezová ocel nabízí výjimečné mechanické vlastnosti, které ji dělají nenahraditelnou. Většina provozovatelů dává velký pozor při mechanických (řezání, ohýbání, atd.) a teplotních (svařování, bodové svařování, atd.) operacích, ale má tendenci zanedbávat dokončovací úpravy, které jsou nezbytné pro obnovení původních vlastností materiálu – trvanlivost a odolnost proti korozi.

Ošetření, které může ocel podstoupit:

 1.     Odmašťování
 2.     Moření
 3.     Pasivace

TIG.CLINOX nabízí řadu výhod v porovnání s běžnými, zastaralými způsoby ošetřování.

Výhody oproti mechanickému moření broušením

Výhody oproti chemickému moření gely/ pastami

Hořáky

Hořák k Nitty Gritty

CLINOX

INVERTOR CLINOX ECO ENERGY

Stroj Clinox Eco Energy je lehký a šikovný pomocník v rámci energetického rozsahu. Díky technologii invertoru zajišťuje skutečnou produktivitu 96% (namísto 44% pro stroje s transformátormátorem). Je vybaven patentovaným hořákem s ručním dávkováním z integrované nádobky. Při použití nového štětce lze snáze dosáhnout na nejméně přístupné místa.

Clinox Eco Energy

Kromě toho Clinox Eco Energy, stejně jako mnoho jiných strojů Clinox, umožňuje značení pro nerezové oceli, pozinkované oceli, chromované oceli, uhlíkové oceli, slitiny hliníku, mosazi, mědi a titanu.

Odkaz na video.

CLINOX POWER

Clinox Power je ideálním řešením pro okamžité ekologické ošetření TIG, MIG/MAG,  MIG puls, laser, odporových, orbitálních, a plazmových svarů. Moderní technologie Clinox Power prostřednictvím okamžité elektrochemické reakce zajišťuje čištění, pasivaci a leštění každého svaru z nerezové oceli, a to bez ohledu na povrchovou úpravu a bez ztráty času, aniž by vznikaly skvrny a kroužky, a zcela bezpečně pro provozovatele.

Clinox Power  je profesionální systém určený pro firmy, které potřebují vysokou produktivitu: díky invertorové technologii   zajišťuje vysokou účinnost  96%   (namísto 44% u strojů s konvenčními transformátory) a je to jediný stroj vybavený patentovaným velkým hořákem s automatickým dávkováním elektrolytu.

Clinox Power

Dalšími přednostmi Clinox Power jsou :

 • odfuk výparů
 • rychlá výměna volitelných hrotů
 • nádrž mořícího roztoku s vodoznakem automatické čerpadlo dávkování kapaliny patentovaný druhý  hořák s integrovanou nádržkou s manuálním dávkováním, schopné pracovat současně s větším hořákem, čímž se zdvojnásobuje produktivita
 • štětec pro snazší dosažení špatně přístupných míst

Odkaz na video.

Kromě toho Clinox Power, stejně jako mnoho dalších strojů Clinox, umožňuje značení a bílé značení nerezové  oceli, pozinkované oceli, chromované oceli, uhlíkové oceli, hliníku, mosazi, chrom plastu, mědi a titanu.

Clinox PRO ENERGY

Clinox Pro Energy pro okamžité ekologické ošetření TIG, MIG puls, laser, odporových, orbitálních a plazmových svarů. Mo- derní  technologie Clinox Pro Energy zajišťuje prostřednictvím okamžité elektrochemické reakce čištění, pasivaci a leštění každé- ho svaru z nerezové oceli, a to bez ohledu na povrchovou úpravu

a bez ztráty času, aniž by vznikaly skvrny a kroužky, a zcela bezpečně pro provozovatele.

Profesionální systém Clinox Pro Energy díky invertorové technolo- gii zajišťuje vysokou účinnost 96% (namísto 44% u strojů s kon- venčními transformátory) je vybavený patentovaným velkým ho- řákem s automatickým dávkováním elektrolytu.

Clinox Pro Energy

Dalšími přednostmi Clinox Pro Energy jsou:

 • odsávání výparů
 • rychlá výměna volitelných hrotů
 • nádrž mořícího roztoku s vodoznakem automatické čerpadlo dávkování kapaliny
 • patentovaný druhý hořák s integrovanou nádržkou s manuálním dávkováním, schopné pracovat současně s větším hořákem, čímž se zdvojnásobuje produktivita
 • štětec pro snazší dosažení špatně přístupných míst.

Odkaz na video.

Kromě toho Clinox Pro Energy, stejně jako mnoho dalších strojů Clinox, umožňuje značení a bílé značení nerezové oceli, pozinkované oceli, chromované oceli, uhlíkové oceli, hliníku, mosazi, chrom plastu, mědi a titanu.

Clinox SURFACE a SURFACE plus

Clinox Surface

Clinox Surface je ideálním řešením pro okamžité ekologické ošetření jak svarů (metody svařování: TIG, TIG s přídavným kovem, pulsní oblouk, MIG, laser, odporové, plasmové), tak velkých ploch. Moderní technologie Clinox Surface pomocí okamžité elektrochemické reakce zajistí pro operátora bezpečné moření, pasivaci a leštění jakékoliv nerezové oceli nezávisle na její úpravě a bez zanechání kroužků a ztráty času.

Odkaz na video.

Štětec široký prodloužený

Clinox Surface, profesionální zařízení, určené pro firmy, zaměřující se na ošetřování velkých ploch, je jako jediný dostupný stroj vybavený současně patentovaným velkým hořákem s automatickým podáváním elektrolytu, odfukovacím systémem par, současně ochlazující nástroj, rychle vyměnitelnými nástroji, nádrží pro mořící roztok s ukazatelem hladiny, automatickým čerpadlem pro dávkování kapaliny, štětcem pro dosažení hůře přístupných míst a patentovaným menším hořákem s ručním ovládáním dávkování a integrovanou nádrží schopný pracovat současně s větším hořákem (zdvojnásobení produktivity).

To ale není vše!

S 10-ti centimetrovým nástrojem a 6-ti metrovým prodlužovacím kabelem dokáže Clinox Surface pracovat přímo na povrchu. Navíc díky speciální zásuvce a výkonnému měniči je možné Clinox Surface připojit ke speciálním kartáčům, určeným k rozsáhlým povrchovým úpravám (např. sila v potravinářském a vinařském průmyslu). Stejně jako všechny stroje z řady Clinox, i Clinox Surface dokáže provádět černá (bílá značení) na nerezové oceli.

Značení nerezové oceli i jiných materiálů

Inox Mark

Inox Mark

Systém elektrochemického značení Inox Mark, trvale značí nerezovou ocel i jiné materiály (pozinkovanou ocel, chromovanou ocel, uhlíkovou ocel, hliník, mosaz, měď, titan) pomocí elektrochemické reakce. Značení je ve vysokém rozlišení, ve srovnání s mechanickým způsobem je vysoce kvalitní, rychlé a odolné. Přes okamžité elektrochemické reakce, je značení mnohem levnější oproti laserovému nebo sítotiskovému systému. Existují dva možné typy značení, a to díky Inox Mark: značení černé a bílé značení pro nerezovou ocel.

Odkaz na video.

Značení provedené systémem Inox Mark, má mechanickou a chemickou a korozivzdornou odolnost vyšší než laserové a sítotiskové systémy. Vysoká stabilita značení, spolu s úplnou nepřítomnosti rozpouštědel, kyselin, nebo jiných nebezpečných látek, umožňuje používat zařízení také v potravinářských a farmaceutických odvětvích.

MULTI Mark

Multi Mark

Díky speciálnímu postupu je Multi Mark první přístroj na světě umožňující provádět „černé značení“ na hliníku. Multi Mark je vybaven měničem a dotykovou obrazovkou. Značení probíhá okamžitou elektrochemickou reakcí, což oproti sítotisku nebo laserovému značení nabízí nízké náklady spolu s vysokým rozlišením značení na povrchách jako: nerezová ocel, pozinkovaná ocel, chromovaná ocel, uhlíková ocel, hliník, mosaz, chromovaný plast, měď a titan.

Odkaz na video.

Multi Mark nabízí dva druhy značení: černé a bílé značení  (lokalizovaná elektrická eroze). Značení titanových povrchů je k dispozici ve dvou různých barevných variantách.

Výhody zařízení Multi Mark:

Vysoká stabilita značení spolu s úplnou absencí rozpouštědel, kyselin a jiných nebezpečných látek po dokončení procesu, umožňují využití stroje Multi Mark v potravinářském, lékařském a kosmetickém průmyslu (zkoušky iontového pře- nosu a uvolnění k dispozici na vyžádání).

HANDY PRINT

Systém značení Handy Print, za využití okamžité elektrochemické reakce, při mnohem nižších nákladech než je laserové nebo sítotiskové značení, zajišťuje vysokou kvalitu značení na takových plochách, jako jsou:

Handy Print

Handy Print je první bateriově napájený stroj na elektrochemické značení nerezových ocelí. 40 minutová výdrž baterie činí z Handy Printu ideální řešení pro značení v průběhu prací na výrobcích z nerezové oceli.

Odkaz na video.

Silné stránky systému značení Handy Print jsou:

Testr pasivace, CrNi

Passi Test Plus

Passi test Plus je nástroj určený pro ty, kteří potřebují znát skutečnou kvalitu nerezové oceli a její odolnost vůči korozi . Skládá se ze, „sondy“, která bude kladena na povrch, který má být testován – obsahující elek- trochemický systém, čtení a ukládání dat do externí jednotky. Tento test, který je nedestruktivní, bez poškození materiálu, je velmi jednoduchý a výsledek je vyhodnocen do 20s v číselné hodnotě, zatímco ostatní pasi- vační testy, které jsou čistě chemické, jsou založeny na interpretaci ba- rev, čímž poskytuje silně subjektivní údaj, často zkreslený povrchovými nečistotami. Passi test Plus uvádí přesný číselný výsledek.

Passi test Plus je systém, který je kalibrován tak, že nulová hodnota je výchozí neutrální bod: pokud je hodnota vyšší než nula, pak je nerezová ocel pasivovaná, je-li hodnota menší než nula, pasivace je malá, nebo žádná.

Odkaz na video.

Passi Test Plus
Passi Test Plus
Passi Test Plus
Passi Test Plus

Navíc: Passi test Plus má mikroprocesorové karty, širokoúhlou obrazovku, a vnitřní paměť, která umožňuje provést test a jednoduše zkontrolovat, aniž by se data ukládala. Je možné nastavit různá jména uživatelů a hesla, takže každý uživatel má rezervovaný přístup k funkci certifikace; jakmile se přihlásí, mohou vložit číslo šarže a sériové číslo, které pak bude spojen s operátorem s datem a časem zkoušky. Z toho důvodu, že mohou získat zprávu o ošetření, které byly provedeny za účelem ověření, například, zvyšování hodnoty pasivace ušlechtilé oceli po povrchovém ošetření. Díky softwarovému vybavení, zpráva lze stáhnout jako soubor PDF v jakémkoliv PC, jednoduše přes připojení USB.

Použití Passi testu Plus je tak určena nejen pro kontrolu svárů z nerezové oceli, ale obecně pro ty, kteří používají a vyrábí z nerezové oceli a chtějí zkontrolovat a prokázat svou skutečnou kvalitu.

Elektrochemické leštění pomocí E-Polishing Box

umožňuje ztrojnásobit rychlost leštění malých geometricky složitých předmětů, jako jsou pružiny, šrouby, různé speciální díly atd.

Díly před a po leštění
Díly před a po leštění
Trubka před a po leštění
Trubka před a po leštění
E-Polishing Box
E-Polishing Box

Odkaz na video.

Čištění a repasivace nerezu pomocí sad ubrousků

Pick & Clean

je jednoduché řešení pro moření a pasivaci nerezové oceli

Pick & Clean

Čištění nerezi pomocí Pick & Clean je opravdu ideální pro ty, kteří potřebují ošetřit svar z nerez oceli na obtížně přístupných místech nebo v místech, kde nelze použít zařízení pro elektrochemické čištění.

Odkaz na video.

Na svary z nerezové oceli, které mají být ošetřeny přiložíme pásek Pick a během několika minut dojde k ošetření svarů z nerezové oceli. Následně sprejem Clean povrch neutralizujeme a ošetříme proti budoucím korozivním jevům.

Pick & Clean
Pick & Clean
Pick & Clean

Nakonec povrch otřeme papírovým ubrouskem. Tento postup je rychlý, bezpečný a zcela šetrný k životnímu prostředí.

DEOX & FIT

Repasivace nerezové oceli

sada DEOX & FIT

Je produkt, který umožňuje deoxidaci a repasivaci nerezové oceli. Je určen všem, kdo potřebují tento proces ovlivnit. Jeho použití je jednoduché.

Odkaz na video.

Na díly z nerezové oceli, které mají být ošetřeny, použijeme ubrousek DEOX. Během několika sekund oxidace z povrchu nerezové oceli zmizí. Pak sprejem Fit povrch neutralizujeme a ošetříme proti budoucím korozivním jevům. Nakonec povrch otřeme papírovým ubrouskem.

repasivace
Repasivace nerezové oceli

Tři rychlé kroky k snadnému ošetření povrchu. Tento postup je rychlý, bezpečný a zcela šetrný k životní.

Zpět na začátek strany.